از روز جهانی جوانان طی محفلی در ولایت غور تجلیل به عمل آمد.

از روز جهانی جوانان طی محفلی در ولایت غور تجلیل به عمل آمد.
پنج‌شنبه، ۲۳ اسد ۱۳۹۹
از روز جهانی جوانان امروز طی محفل با شکوهی به اشتراک رهبری مقام ولایت، روسای ادارات دولتی، نهاد های جامعه مدنی و تعدادی زیادی از جوانان هم از مرکز و ولسوالی های ولایت غور تجلیل گردید.
در ابتداء پیام داکتر محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور طی بسته تصویری به مناسبت روز جهانی جوانان پخش گردیده که در آن رئیس جمهور کشور نقش جوانان را در تامین امنیت، مبارزه با کرونا، ایجاد صندوق وجهی برای دستگیری فقرا و برگزاری جرگه مشورتی صلح نهایت مفید و تعین کننده خواند، ضمناً از ایجاد شورای عمومی جوانان در سراسر کشور و تدویر نشست های متداوم آن در آینده های نزدیک خبر داده و از اعلام پانزده هزار بست خالی در ادارات دولتی جهت جذب نیروی جوان نیز اطمینان داد.
بعداً برید جنرال نور محمد کوهنورد در یک صحبتی روز جهانی جوانان را برای تمام جوانان تبریک تهنیت عرض نموده گفت: جوانان ستون فقرات این کشور بوده و بخش بزرگ جامعه محسوب می شوند، رسیدگی به وضعیت و نیازمندی های جسمی، روانی، آموزشی و شغلی آنها در اولویت و از وظایف اساسی حکومت می باشد که خوشبختانه دولت جمهوری اسلامی افغانستان به منظور تحقق خواسته های دیرینه این بخش سرنوشت ساز توجه ویژه ای را مبذول داشته است.
والی غور از کار کردها و برنامه های دست داشته اداره محلی غور پیرامون حمایت از نسل نو نیز یاد آوری نموده و از جوانان خواست که شرافتمندانه و صادقانه در کنار حکومت و صفوف نیروهای امنیتی خود قرار بگیرند تا اینکه جوانان در آبادی کشور سهم ارزنده‌ی را داشته باشند.
در اخیر والی غور طی صحبت هایش از رسیدگی به مشکلات و چالش های جوانان نیز به آنان تعهد و وعده سپرد.
متعاقباً؛ فخرالدین آریاپور رئیس اطلاعات و فرهنگ غور صحبت نموده افزود: البته جوانان با حضور مسوولانه در صفوف نیروهای امنیتی کشور قرار گرفته تا اینکه از تمامیت ارضی و نوامیس ملی این کشور دفاع نمایند.
بناءً نقش جوانان در تمام عرصه ها سازنده، سرنوشت ساز و مهم میباشد.
سر انجام استاد غلام ربانی دهزاد، هاجره بشیری، نصیر احمد آژند و تنی چند از اعضای حاضر درین محفل نیز پیرامون روز جهانی جوانان صحبت نموده و این روز جهانی را برای تمام جوانان تبریک گفته و نقش سازنده جوانان را در جامعه ضروری و مهم خوانده و افزودند: ضرورت است تا اینکه جوانان ما در تمام سطوح رهبری حکومت سهم بیشتر داده شده تا اینکه جوانان بتوانند موثر، مفید و کارا در جامعه واقع شوند.