تحت ریاست رییس اداره مستقل ارگانهای محلی هیات بلند پایه وزارتهای داخله، دفاع و ریاست عمومی امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان جهت بررسی اوضاع امنیتی ولایت غور صبح امروز وارد شهر فیروزکوه شدند

تحت ریاست رییس اداره مستقل ارگانهای محلی هیات بلند پایه وزارتهای داخله، دفاع و ریاست عمومی امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان جهت بررسی اوضاع امنیتی ولایت غور صبح امروز وارد شهر فیروزکوه شدند.
صبح امروز عبدالمتین بیک رییس اداره مستقل ارگانهای محلی، داکتر یاسین ضیا معاون اول وزرات دفاع، خوشحال خان سادات معین ارشد امنیتی وزارت داخله و عبادالله عباد معاون ولایتی ریاست عمومی امنیت ملی بخاطر بررسی وضعیت امنیتی ولایت و ولسوالی ها سفری کاری انجام دادند.
ابتداء الحاج غلام ناصر والی غور ضمن خوش امدید رییس اداره مستقل ارگانهای محلی و همراهان شان به ولایت غور چالش های امنیتی غور را بر شمرد و گفت: ولایت غور از جمله ولایات سرد سیر افغانستان بوده که در ایام زمستان دشمن بخاطر برف و باران و سردی هوا حملات شان را توقف میدهند و از اوایل برج ثور دشمن حملات شان را در ولسوالیها و قریجات دور دست آغاز مینمایند که امسال تعدادی از خیزش های مردمی ما در شرق و غرب ولایت شهید و زخمی گردیده اند.
آقای خاضع گفت: دشمن تدابیر جنگی که در ولسوالی دولتیار و ولسوالی های شهرک، تولک و تیوره به را انداخته اند، نبود نیرو کافی و امکانات و حمایت بموقع باعث شده که یک سلسله نگرانی های بوجود آید که فعلا وضعیت رو به بهبود است.
والی غور گفت: ولسوالی هایکه در معرض خطر قرار داشت فعلا در آن ولسوالی ها حاکمیت دولت بر قرار بوده ؛ ولی تهدیدات امنیتی هنوزهم وجود دارد و انتظار داریم با اقدامات مناسب و بموقع تهدیدات کاهش پیدا کند.
آقای خاضع والی غور از وزارت دفاع کشور قلباً سپاس گذاری نمود و افزود: اخیراً هدایت داده شده تا لواء نظم عامه که در هرات مستقر است به ولایت غور انتقال داده شود که انشاالله با آمدن لواء با تمام امکانات و تجهیزات نظامی شان ما بتوانیم عملیات ها و امنیت شاهراه ها را خوبتر و بهتر تامین نماییم.
متعاقباً رییس اداره مستقل ارگانهای محلی گفت: هدف سفر ما در ولایت غور بررسی وضعیت حکومتداری و امنیتی بوده است تا چالش ها و مشکلات غور را از نزدیک دیده و در رفع این معضله ها اقدامات لازم روی دست گرفته شود.